Deportivo la Coruna are mari probleme financiare și e obligată să recurgă la măsuri drastice.

ASA Târgu Mureș şi-a găsit antrenor înaintea meciului de la Botoşani

Ionuț Chirilă este noul antrenor al echipei de fotbal ASA Târgu Mureș, a anunțat clubul pe site-ul său oficial.

Meci de pregătire încheiat cu victoria echipei FC Botoşani

Ieri după-amiază a avut loc al doilea amical din această săptămână disputant de FC Botoşani. Roş-alb albaştrii au învins cu scorul de 3-0 echipa de ligă secundă Foresta Suceava.

Botoşăneanca Elisabeta Lipă, realeasă în unanimitate președintă a Federației Române de Canotaj

Elisabeta Lipă, fost ministru al Tineretului și Sportului, a fost realeasă pentru al treilea mandat consecutiv de președintă a Federației Române de Canotaj, în unanimitate.

Meci amical. Ştiinţa Miroslava – FC Botoşani 1-2

FC Botoşani a câştigat primul meci amical disputat în această pauză competiţională.

Astăzi, FC Botoşani joacă la Miroslava

Ţinând cont de faptul că în campionatul intern este o pauză de două săptămâni, generată de meciul “naţionalei” cu Danemarca, elevii lui Leo Grozavu vor avea parte de două meciuri amicale.

Premierul Grindeanu îşi doreşte rezultate bune pentru sportivii români

Premierul Sorin Grindeanu a afirmat ieri că își dorește ca în cel mai scurt timp să existe "un nou cadru legal legat de sport".

Ilie Stan a părăsit-o pe ASA Târgu Mureș

Ilie Stan nu mai este, începând de luni, antrenorul echipei de fotbal ASA Târgu Mureș.

CFR Cluj ratează şansa de a juca în cupele europene

Judecătorul sindic a respins cererea clubului CFR Cluj de a ieşi din insolvenţă, pe motiv că mai sunt creditori care cer bani

„Apar deasupra ta elicoptere, avioane, bani, maşini şi femei...”. Ce pericole îl pândesc pe Olimpiu Moruţan

Convocarea la lotul naţional de fotbal U21 al României a lui Olimpiu Moruţan este privită cu optimism de oficialii FC Botoşani.

Final. Gaz Metan Mediaş – FC Botoşani: "Nimica" la "nimica"

În urmă cu câteva minute s-a încheiat meciul de la Mediaş dintre Gaz Metan şi FC Botoşani.

Imediat începe Gaz Metan Mediaş – FC Botoşani. Vezi echipele de start!

Peste aproximativ 30 de minute va începe partida dintre Gaz Metan Mediaş şi FC Botoşani.

Liga 4, etapa a XVIII-a. Victorie surprinzătoare pentru Europa Hilişeu

Astăzi, “Campionatul Județean” a programat meciurile din etapa a 18-a. În această rundă s-au jucat şase meciuri, deoarece Progresul Ştefăneşti şi Flacăra Vlăsineşti s-au retras încă din tur.

Liga 4. Tudora se impune la Flămânzi. GALERIE FOTO

Astăzi are loc o nouă etapă din Liga a IV-a la fotbal. Meciul vedetă al zilei are loc la Fămânzi, acolo unde Flacăra joacă împotriva liderului TransDor Tudora.

Handbal vs butoneală

Plictiseală mare, ieri, la meciul de handbal dintre CS Magnus Botoşani şi CS Universitatea Galaţi.

Valeriu Iftime: “Am auzit că Golofca ar fi jucat la jocuri de noroc”

Valeriu Iftime, finanțatorul lui FC Botoșani, susține că a auzit că Golfoca ar fi jucat la jocuri de noroc.

FC Botoşani. Între retrogradare şi play-off. Vezi de ce băncile nu acordă credite echipei

Şefii echipei ştiu că situaţia actuală din clasament a FC Botoşani nu este tocmai bună. Mai mult, ei se plâng că din cauza acestui fapt nu pot accesa credite bancare garantate cu banii ce urmează a fi primiţi din drepturile TV.

Ce spun conducătorii FC Botoşani despre Cătălin Golofca

Prezenţi la conferinţa de presă organizată de club, Valeriu Iftime şi Cornel Şfaiţer şi-au arătat susţinerea faţă de Cătălin Golofca.

„Nu trebuie să pierdem la Gaz Metan!”

Antrenorul secund al FC Botoşani, Alin Bejan, a prefaţat meciul din această seară, de la Mediaş, în compania echipei Gaz Metan.