EDITORIAL
Marketingul foamei


BANCUL ZILEI
Cum e tortul?

Liga a IV-a. Victorie la scor obținută de Flacăra Flămânzi

Duminică, 17 martie 2019, au reînceput meciurile programate în Liga a IV-a la fotbal. Scorul etapei a fost înregistrat la Flămânzi, acolo unde gazdele s-au impus cu 7-2 în fața celor de la ProSport Vârfu Câmpului.

Liderul Avântul Albești a trecut fără emoții de Sportivul Trușești, la finalul celor 90 de minute tabela de marcaj arătând un sec 4-0.

Rezultatele și marcatorii:

Rapid Ungureni – Europa Hilișeu 3-1 (0-0)

Arbitri : Jîjîie Bogdan (Botoșani), Caba Bogdan (Darabani), Țurcanu Ionuț (Botoșani). Observator: Luca Valentin (Botoșani)

A marcat: Sauciuc Robert (45), Sauciuc Andrei (79), Nechita(86)/Stoian (85).

Viitorul Albești – Sportivul Trușești.. 4-0 (2-0)

Arbitri: Iovu Ciprian (Botoșani), Vasiliu Andra (Botoșani), Zepciuc Iasmina (Botoșani). Observator: Andrici Ilie (Botoșani)

Au marcat: Matei Cosmin (30, 56), Letos (43, 78).

Voința Șendriceni – TransDor Tudora 1-1 (1-0)

Arbitri: Ailenei Sorin (Botosani), Sandu Andrei (Botoșani), Chelărescu Ionuț (Botoșani). Observator: Boteanu Costel (Botoșani)

Au marcat: Topolagă (43)/Cojocaru (66).

Flacăra Văculești – Unirea Curtești 0- 4 (0-0)

Arbitri: Băltuță Dorin (Flămânzi), Pop Gabriel (Botoșani), Popovici Valentin (Botoșani). Observator: Taielup Petru (Botoșani)

Au marcat: Merticariu (63), Coteață (72, 77), Hreniuc (89)

Unirea Săveni – Inter Dorohoi 3-1 (3-0)

 Arbitri : Haivas Mihai (Botoșani), Obreja Sabin (Botoșani), Cozma Gabriel (Botoșani). Observator: Istina Valentin (Botoșani)

Au marcat: Eșanu (29), Biciușcă (65), Condurache (83)/Lungu Sorin (6)

Flacăra 1907 Flămânzi – ProSport Vf. Câmpului 7-2 (5-0)

Arbitri: Baciu Andrei (Botoșani), Alexandru Ciprian (Botoșani), Noroc Mihăiță (Botoșani). Observator: Brânzei Ioan (Botoșani)

Au marcat: Iftode (14, 32, 66), Sadagurschi (31, 45, 57), Vichiriuc (27)/ Faier (55, 75)

AS 2000 Bucecea a stat.

 

CLASAMENT

1

Avântul Albeşti

13

11

0

2

46 - 17

33

+12

2

Inter Dorohoi

13

9

2

2

36 - 13

29

+11

3

Unirea Curtești

13

9

0

4

38 - 18

27

+6

4

ACS TransDor Tudora

13

7

2

4

35 - 24

23

+5

5

Rapid Ungureni

13

7

2

4

26 - 24

23

+5

6

AS 2000 Bucecea

12

7

1

4

31 -23

22

+4

7

ProSport Vârfu Câmpului

13

6

2

5

33 -37

20

+5

8

Flacăra Văculești

13

5

0

8

16 – 31

15

-9

9

Unirea Săveni

13

4

1

8

27 - 30

13

-3

10

Flacara 1907 Flamanzi

13

4

0

9

29 – 41

9

-9

11

Voința Șendriceni

13

3

2

8

22 - 26

11

-8

12

Sportivul Truşeşti

13

3

1

9

21 - 45

10

-11

13

Europa Hilișeu

13

2

1

10

25 - 56

7

-11

19-Mar-2019 11:28