EDITORIAL
Marketingul foamei


BANCUL ZILEI
Cum e tortul?

Liga a 4-a. Luptă strânsă pentru locul 1!

Ieri, Liga a 4-a, a programat meciurile etapei cu numărul 10. Și de această dată am avut parte de meciuri spectaculoase, extrem de disputate.

Viitorul Albești a obținut o victorie lejeră în meciul disputat pe terenul celor de la Flacăra Flămânzi.

Liderul Inter Dorohoi a obținut doar un punct în deplasarea de la Bucecea.

Rezultatele înregistrate:

Flacăra 1907 Flămânzi – Viitorul Albești 1-3 (0-3)

Arbitri: Băltuță Dorin (Flămânzi), Prodan Vlăduț (Flămânzi), Mănuca Cosmin (Flămânzi). Observator: Noroc Constantin (Botoșani)

Au marcat: Iftode/Maxim, Chică-roșă, Împăratu

Flacăra: Circasov- Davidescu, Sadagurschi, Călin Ion, Marchidan, Căldăruș, Iftode, Dobinciuc, Vichiriuc, Călin Sebastian, Hodan.

Viitorul: Florea – Ionescu, Șufăru, Iosub, Letos, Mreană, Boșcu, Maxim, Paiu, Chică-roșă, Împăratu.


ProSport Vf. Câmpului – Voința Șendriceni1-0 (1-0)

Arbitri: Crețu Denis (Botoșani), Brânză Iulian (Botoșani), Popovici Valentin (Botoșani). Observator: Andrici Ilie (Botoșani)


Europa Hilișeu – Flacăra Văculești 1-2 (1-2)

Arbitri : Baciu Andrei (Botoșani), Grigoriu Nicoleta (Botoșani), Delibaș Răzvan (Botoșani). Observator: Boteanu Costel (Dorohoi)


AS 2000 Bucecea – Inter Dorohoi 1-1 (0-0)

Arbitri: Sofronie Alexandru (Botoșani), Iovu Ciprian (Botoșani), Ailenei Sorin (Botoșani). Observator: Luca Valentin (Botoșani)

Sportivul Trușești – Unirea Curtești 4-3 (2-2)

Arbitri: Haivas Mihai (Botoșani), Crețu Radu (Botoșani), Chelărescu Ionuț (Botoșani). Observator: Istina Valentin (Botoșani)

Au marcat: Drancă (17, 36, 60), Petrula (67),  respectiv, Merticariu (6, 10), Prisacariu (84)

Sportivul: Matrache - Aciobăniței, Velniciuc, Onofrei, Petrulă, Drancă, Barbacaru, Tăuteanu, Burac, Palade, Clim.

Unirea: Seliman- Cutu, Vasu, Acujboaei, Gîngă, Merticariu, Murărașu, Ababei, Plian, Ababei, Prisacariu.


TransDor Tudora – Unirea Săveni 3-2 (1-1)

Arbitri: Noroc Mihăiță (Botoșani), Sandu Andrei (Botoșani), Zepciuc Iasmina (Botoșani). Observator: Scrofea Marius (Botoșani)

Rapid Ungureni a stat.

Etapa viitoare (XI): Unirea Curtești – TransDor; Inter Dorohoi – Sportivul Trușești; Flacăra Văculești – AS 2000 Bucecea; Voința Șendriceni – Europa Hilișeu; Viitorul Albești – ProSport Vf. Câmpului; Unirea Săveni – Rapid Ungureni. Flacăra Flămânzi stă.

CLASAMENT  ETAPA 10

1

Inter Dorohoi

9

7

1

1

22 - 5

22

+10

2

Avântul Albeşti

9

7

0

2

31 - 13

21

+9

3

ACS TransDor Tudora

9

7

0

2

33 - 19

21

+6

4

ProSport Vârfu Câmpului

10

6

1

3

28 -23

19

+4

5

Unirea Curtești

9

6

0

3

27 - 14

18

+3

6

Rapid Ungureni

9

6

0

3

20 - 18

18

+6

7

AS 2000 Bucecea

9

5

1

3

24 -19

16

+1

8

Flacăra Văculești

9

4

0

5

15 – 22

12

-3

9

Sportivul Truşeşti

9

2

1

7

15 - 28

7

-8

10

Unirea Săveni

9

2

0

7

19 - 24

6

-3

11

Voința Șendriceni

9

2

0

7

11 - 17

6

-6

12

AS Flacara 1907 Flamanzi

10

2

0

8

20 – 36

6

-9

13

Europa Hilișeu

10

2

0

8

20 - 47

6

-9

22-Oct-2018 09:18