EDITORIAL
Marketingul foamei


BANCUL ZILEI
Cum e tortul?

Liga 4. Unirea Săveni pierde pe teren propriu

Liga a 4-a a programat, la sfârșitul săptămânii trecute, meciurile etapei cu numărul 4. Surprinde înfrângerea suferită pe teren propriu de cei de la Unirea Săveni în fața echipei Independentul Darabani.

Unirea Curtești a reușit o repriză secundă de vis împotriva celor de la Flacăra Văculești. Dacă la pauză scorul era 1-1, în final Unirea Curtești s-a impus cu 6-1.

Rezultatele și marcatorii:

AS 2000 Bucecea – AS Flacăra 1907 Flămânzi 4-1 (3-0)

Au marcat: Ababei (min. 36), Călăraș (min. 38, 45), Tipa (min. 80) respectiv Cazacu (min. 62).

Arbitri:Iovu Ciprian Ionuț, Crețu Radu Valentin, Țurcanu Ionuț.

Observator: Hemcinschi Corneluș

AS Rapid Ungureni – AS Sportivul Trușești 4-5 (1-3)

Arbitri: Lăzăruc Daniel, Vacariu Ionuț, Alexandru Ciprian.

Observator: Brânză Ioan.

AS Unirea Săveni – Independentul Darabani 3-4 (0-3)

Au marcat: Eșanu (min. 50),  Isac (min. 52),  Munteanu (min. 64), respectiv Cărăbuș (min. 18, 39), Ghiorghiciuc (min. 39, 77)

Arbitri: Tănasă Mihai Gabriel, Popovici Valentin, Brașoveanu Dimitrie.

Observator: Istina Valentin.

AFC Viitorul Albești – Voința Șendriceni 2-1 (1-0)

Au marcat: Gălan (min. 33, 90), respectiv Pricope (min. 87).

Arbitri: Baciu Andrei, Grigoriu Nicoleta, Brânză Iulian Cătălin.

Observator: Taielup Petru.

ACS Inter Dorohoi – AS ProSport Vf. Câmpului 3-1 (3-1)

Au marcat: Leonti (min. 37), Mitoșeru (min. 40), Sterciuc (min. 45), respectiv Hromei (min. 8)

Arbitri: Băltuță Dorin, Prodan Ștefănel, Zepciuc Iasmina.

Observator: Șorodoc Sebastian.

ACS TrasDor Tudora – CS Dante Botoșani 1-4 (0-3)

Au marcat: Dumitraș (min. 82), respectiv Pălimaru (min. 24, 35), Bosânceanu (min. 41), Ghiziviu (min. 87).

Arbitri: Haivas Mihai, Chelărescu Ionuț, Obreja Sabin.

Observator: Brânzei Ioan.

ACS Unirea Curtești – AS Flacăra Văculești 6-1 (1-1)

Au marcat:Tărnăuceanu Lucian (min. 20, 65, 75, 80), Merticariu (min. 67, 86) respectiv Tărnăuceanu Ciprian (min. 34).

Arbitri: Ailenei Sorin, Dănilă Amadeus, State Ovidiu.

Observator: Andrici Ilie.

CLASAMENT LIGA 4

Etapa a IV-a

 

1

Viitorul Albești

4

3

0

1

10-4

9p

2

Independentul Darabani

4

3

0

1

11-6

  9p

3

Inter Dorohoi

3

3

0

0

9-4

9p

4

AS 2000 Bucecea

4

2

1

1

11-7

7p

5

Unirea Saveni

4

2

1

1

10-6

7p

6

Unirea Curtești

4

2

0

2

11-6

6p

7

Dante Botoșani

3

2

0

1

6-3

6p

8

Sportivul Trușești

4

2

0

2

10-11

6p

9

ProSport Vf. Câmpului

4

2

0

2

8-9

6p

10

Voința Șendriceni

4

1

1

2

7-8

4p

11

TransDor Tudora

4

1

1

2

5-12

4p

12

Flacăra 1907 Flămânzi

4

1

0

3

5-12

3p

13

Flacăra Văculești

4

1

0

3

6-16

3p

14

Rapid Ungureni

4

0

0

4

9-13

0p

10-Sep-2019 09:31