EDITORIAL
Marketingul foamei


BANCUL ZILEI
Cum e tortul?

Liga 4. O nouă înfrângere pentru Unirea Săveni

Duminică, 7 octombrie 2018, Liga a 4-a a programat meciurile etapei cu numărul opt.

De remarcat este faptul că gazdele și oaspeții și/au împărțit punctele. În trei partide victoria a revenit gazdelor, iar în celelalte trei, oaspeților.

Unirea Săveni a suferit o nouă înfrângere, de această dată pe terenul celor de la Trușești.

Mai jos găsiți rezultatele înregistrate.

Rapid Ungureni – Voința Șendriceni 1-0 (1-0)

Arbitri: Băltuță Dorin (Flămânzi), Prodan Vlăduț (Flămânzi), Noroc Mihăiță (Botoșani). Observator: Istina Valentin (Botoșani)

A marcat: Haliuc (43)

ProSport Vf. Câmpului – Inter Dorohoi 0-2 (0-0)

Arbitri: Iovu Ciprian (Botoșani), Brânză Iulian (Botoșani), Crețu Radu (Botoșani). Observator:  Taielup Petru (Botoșani)

Au marcat: Dănuț Lungu (65), Alexandru Mihai (89)


AS 2000 Bucecea – TransDor Tudora 3-1(1-0)

Arbitri : Ailenei Sorin (Botoșani), Caba Bogdan (Darabani), Țurcanu Ionuț (Botoșani). Observator:  Luca Valentin (Botoșani)


Flacăra 1907 Flămânzi – Flacăra Văculești 3-4 (2-4)

Arbitri: Jîjîie Bogdan (Botoșani), Delibaș Răzvan (Botoșani), Dănilă Amadeus (Botoșani). Observator: Noroc Constantin (Botoșani)

A marcat: Cazacu (3) pentru gazde.


Europa Hilișeu – Unirea Curtești 1-4 (0-3)

Arbitri: Rândașu Claudiu (Botoșani), Alexandru Ciprian (Botoșani), Butnariu Denis (Botoșani). Observator:  Boacă Constantin (Dorohoi)

Au marcat: Ursu Andrei, Ababei Robert, Merticariu Andrei, Ringhilescu Lucian pentru oaspeți.


Sportivul Trușești – Unirea Săveni 3-2 (2-1)

Arbitri: Tănasă Mihai Gabriel (Botoșani), Grigoriu Nicoleta (Botoșani), Chelărescu Ionuț (Botoșani). Observator: Hemcinschi Corneluș (Botoșani)

Viitorul Albești a stat.

CLASAMENT  ETAPA 8

1

Inter Dorohoi

7

6

0

1

16 - 3

18

+9

2

Rapid Ungureni

8

6

0

2

17 - 8

18

+6

3

ProSport Vârfu Câmpului

8

5

1

2

25 -20

16

+4

4

ACS TransDor Tudora

7

5

0

2

25 - 15

15

+6

5

Unirea Curtești

7

5

0

2

20 - 10

15

+3

6

AS 2000 Bucecea

7

5

0

2

23 -14

15

+3

7

Avântul Albeşti

7

5

0

2

18 -  9

15

+6

8

Unirea Săveni

8

2

0

7

17 - 21

6

-3

9

Flacăra Văculești

7

2

0

5

10 - 19

6

-6

10

AS Flacara 1907 Flamanzi

8

2

0

6

19 - 31

6

-6

11

Europa Hilișeu

8

2

0

6

18 - 40

6

-6

12

Sportivul Truşeşti

7

1

1

5

9 -  20

4

-8

13

Voința Șendriceni

7

1

0

6

9 - 16

3

-6

08-Oct-2018 18:26